womensecr.com
  • Hra pro školáky Ruční míč

click fraud protection

Hra se hraje jak v hale, tak na otevřených plochách. Přijatý rozměry pole 20x40 metrů, ale ve škole, kterým může být snížena při zachování konvenční uspořádání( obr.).

Gate Hall( 2X3 m), může být nahrazen speciálně vyrobené štít vepsané s barevnými čtverečky označujících nejzranitelnější místa.

Hra obsahuje dva týmy sestávající ze šesti hráčů( obránců a útočníků) a jednoho brankáře. Koule je méně volejbalové a má váhu 350-400 g. Pro začátečníky můžete použít jednodušší gumovou kouli. K účasti na soutěžích musí mít týmy odlišnou barvu se znakem a čísly na tričkách a šortkách.

V průběhu obousměrné hry se každý tým pokusí hodit míč do soupeřova cíle. Technika útoku spočívá v chycení a přenášení míče a házejí na branku bez vstupu do polokruhové šestimetrové linie. Ochrana zařízení je schopnost zachytit míč bez porušení pravidel pro blokování útočník posílá svůj míč.Brankář může držet míč rukama a nohama, hodit míč do hry.

Všechny akce s míčem jsou povoleny pouze rukama. Délka hry pro dospělé je 60 minut( muži) a 40 minut( ženy) s přestávkou mezi polovičními deseti minutami. V dětských soutěžích hrají tři poloviny: dívky 10 + 110 + 15 min, chlapci 15 + 15 + 20 min. Po prvním poločase se uděluje minutová přestávka poté, co druhý tým odpočívá po dobu 10 minut. Výměna první a druhá polovina nejsou povoleny( v oficiálních soutěžích školáků), s výjimkou případů, kdy některý ze zraněných hráčů.Pro hrubost může být hráč odebrán z pole.

instagram viewer

V průběhu hry za porušení pravidel míče( běh s míčem v ruce), špatným zámkem, ztráta koule, out-of-hranice, míč je věnována soupeřova družstva ke vhazování na postranní čáře.

V každé polovině může učitel( trenér) trvat minutu. Pokud se v tomto časovém někdo z hráčů působících dvou- nebo pětiminutový trest, udělený za úmyslné hrubost, pak timeout v době, kdy trest se neprojeví.

Při pořádání soutěží mezi třídami nebo školami( "Swift Ball") pro získání družstva získávají dva body, pro remízu jeden bod, pro porážku - nulové body.