womensecr.com
  • Spēle skolniekiem Mini-basketbols

click fraud protection

Pie sirds mini basketbols ir mūsdienu basketbola, pielāgots bērniem 8-11( 8-9 gadiem pirmās grupas, 10-11 gadi, otrajā).Mini basketbola spēles notiek starp divām komandām no pieciem spēlētājiem( papildus piecām rezervēm, kuras var būt katrā komandā).Katras komandas mērķis ir mest tik daudz bumbiņu pretinieka grozā, vienlaikus ievērojot spēles noteikumus.

Platība basketbola spēle( att.) Vai taisnstūri garumu 26 m un platums ir 14 m. Apakšējā mala vairogs ir augstumā 2 m līdz 35 cm no vietnes līmenī.No vairoga 120 cm platums, augstums 90 cm. Gredzena 2 m no grīdas 60 cm augstums, diametrs 45 cm. Par komandas spēlētājiem ir tāda pati forma ar numuriem uz muguras un krūtīm. Ja tiek ievērota norādītā marķējuma daļa, ir atļautas mazākās vietnes izmēri.

Spēle sastāv no diviem divdesmit minūšu intervāliem, starp kuriem tiek dota desmit minūšu pārtraukums. Katra puse tiek sadalīta divos desmit minūšu periodos ar obligātu pārtraukumu 2 minūtes. Katram komandas spēlētājam ir jāpiedalās spēlē vismaz desmit minūšu laikā.

instagram viewer

Ja bumba nokļūst grozā, komandai tiek piešķirti divi punkti, ja bumba tiek izmesta ar brīvo metienu - viens punkts.

Spēles noteikumi būtiski neatšķiras no tiem, kas pieaugušajiem ir pieņemti basketbolā.bumbu ar abām rokām, atsākt vadību pēc tam, kad bumba ir aizkavējusies par vienu vai divām rokām( dubultā siekaloties) Nesitiet bumbu ar dūri vai kājām, darīt ar bumbu vairāk nekā divas darbības, ņem savu kāju pie grīdas pagriezienu laikā, vadīt. Jūs nevarat palikt vairāk kā 3 sekundes trīs sekunžu zonā, kad komandai ir bumbiņa. Komanda, kurai ir bumbiņa, 30 sekundēs ir pienākums pagarināt grozu. Bumba Jāievieš spēlē 15 s, ja pārsniegusi robežas vai pēc ieceļošanas gredzenu( laiks skaitītas saņemot bumbu no tiesneša).

komanda zaudē bumbu par iepriekš minētajiem pārkāpumiem. Viņš tiek izmests no blakus esošās vietas tiesneša norādītajā vietā.

Personiska kļūda tiek uzskatīta par pārkāpumiem, ko izdarījis spēlētājs, kas saskaras ar ienaidnieku. Spēlētājs, kurš ir pieļāvis piecas personiskās kļūdas, tiek izslēgts no spēles līdz beigām.

Ar vienkāršu( netīšu) personisku kļūdu bumba tiek izmesta no aizmugures blakus pārkāpuma vietai. Ja pārkāpums ir apzināts, tiesnesis piešķir cietušajam tiesības veikt divas brīvas takas. Soda sitieni netiek piešķirti, ja pārkāpuma laikā spēlētājs uzbruka grozam un atloka bumbu( tiek uzskaitīta personiska kļūda).Par acīmredzamu rupjību spēlētājs var tikt noņemts no lauka līdz spēles beigām ar atbilstošu nomaiņu.

Ir svarīgi kontrolēt brīvo metienu nosacījumu izpildi, kas spēlētājam jāveic 5 sekunžu laikā pēc baleta saņemšanas no tiesneša. Mestītājam nav tiesību iet uz priekšu, līdz bumba pieskaras vairogam vai gredzenam. Spēlētāji, kas atrodas gar trapecveida brīvu metienu( blakus valdes sēdekli uz abām pusēm stiepjas aizsardzības spēlētājs), nav tiesību ieiet platību brīvās-metiena, kamēr bumba pieskaras gredzenu vai valde.

refereeing mini-basketbols ir, kā likums, tiesnesis uz lauka, tiesnesis-sekretārs( vadošā caur spēli, reģistrējot spēlētājus ir izmet bumbas, un aizstāšana atskaņotājs), un uzņem laiku, kas kontrolē spēli, un informē tiesnesi par laiku katra perioda beigās.

organizēt mini basketbola skolā, jūs varat ne tikai samazināt vispārpieņemtu lielumu vietā, bet arī no dēļiem izmērs un augstums grozi uz grīdas, kas palīdzēs bērniem piepūles apgūst vajadzīgās tehniskās iemaņas. Tā kā mini-basketbolam nav nepieciešama vienas komandas uzvara, spēle var beigties izdarīt.

Tiesnesis var būt saudzīgs pret pārkāpumiem, kas neietekmē turpmāko spēles gaitu, un neatbrīvo likumpārkāpēju ar labvēlīgu stāvokli.3. noteikums ar, piemēram, var tikt atļauta tikai tad, ja atskaņotājs ir ļoti augsts, un apzināti konstatējums trīs sekunžu zonā, gaidot bumbu. Tas attiecas arī uz 30.c noteikumu.