womensecr.com
  • Spēle skolniekiem Rokas bumba

click fraud protection

Spēle tiek spēlēta gan zālē, gan atklātajās zonās. Pieņemtie laukuma izmēri ir 20X40 m, bet skolas apstākļos to var samazināt, saglabājot parasto marķējumu( Zīm.).

Vārti zālē( 2X3 m) var aizstāt ar speciāli izgatavotu vairogu, kurā ir krāsaini laukumi, kas norāda uz visneaizsargātākajām vietām.

Spēle ietver divas komandas, kas sastāv no sešiem lauka spēlētājiem( aizstāvjiem un uzbrucējiem) un vienu vārtsargu. Bumba ir mazāk volejbola, un tās svars ir 350-400 g. Iesācējiem varat izmantot vieglāku gumijas lodīšu. Lai piedalītos sacensībās, komandām jābūt atšķirīgai krāsai ar emblēmu un cipariem uz T-krekliem un šortiem.

Divvirzienu spēlē katra komanda cenšas mest bumbu pretinieka vārtos. Uzbrukuma paņēmiens ietver bumbu noķeršanu un pārsūtīšanu, kā arī izvirza mērķi, neieejot pusloku sešu metru līnijai. Aizsardzības tehnika sastāv no spējas pārspēt bumbu, nepārkāpjot noteikumus, bloķējot uzbrucēju, izspēlējot bumbu no viņa. Vārtsargs var turēt bumbu ar rokām un kājām, mest bumbu spēlē.

instagram viewer

Visas darbības ar bumbu ir atļautas tikai ar rokām. Spēles ilgums pieaugušajiem ir 60 minūtes( vīrieši) un 40 minūtes( sievietes) ar pārtraukumu starp pusēm, kas ir 10 minūtes. Bērnu sacīkstēs spēlē trīs pusītes: meitenes 10 + 110 + 15 minūtes, zēni 15 + 15 + 20 minūtes. Pēc pirmā puslaika tiek uzrādīts minūšu pārtraukums, pēc otrās komandas atpūtas 10 minūtes. Aizliegumi pirmajā un otrajā pusgadā nav atļauti( oficiāli skolēnu sacensībās), izņemot gadījumus, kad viens no spēlētājiem tiks ievainots. Par nežēlību spēlētājs var tikt noņemts no lauka.

gaitā spēlē par noteikumu pārkāpumu bumbu( darbojas ar bumbu rokās), nepareizu slēdzenes, bumba zaudējumu, out-of-robežas, bumba tiek dota pretinieku komandai mest uz sānu līnijas.

Katrā pusē skolotājs( treneris) var veikt minūšu pārtraukumu. Ja šajā laika kāds no spēlētājiem, kas kalpo divu vai piecu minūšu sodu, ko piešķir par tīša raupjumu, tad taimauta laikā sods netiek atspoguļots.

Sacensībās starp klasēm vai skolām( "Swift Ball"), lai uzvarētu komandai, iegūst divus punktus - vienu punktu - par zaudējumu - nulles punktus.