womensecr.com
  • Mäng koolidele Mini-korvpall

click fraud protection

keskmes mini-korvpall on kaasaegne korvpall, kohandatud lastele 8-11( 8-9 aastat esimese rühma, 10-11 aastat, teine).Mini-korvpalli mängud toimuvad kahe meeskonna vahel viie mängijaga( lisaks viiele reservile, mis võivad olla igas meeskonnas).Iga meeskonna eesmärk on visata võimalikult palju palli vastase ostukorvi, järgides samal ajal mängu reegleid.

Asukoht korvpallimäng( joon.) See ristküliku pikkus 26 m ja laius 14 m. Alumine serv sirmi on kõrgusel 2 m kuni 35 cm kaugusele saidipõhiseid. Laiusest kilbi 120 cm, kõrgus 90 cm. Kõrgus tsükkel 2 m põrandast 60 cm, diameeter 45 cm. Mängijaid meeskonna peab olema sama kujuga numbrid seljal ja rinnal. Kui täheldatakse märki määratud osatähtsust, on saidi väikseimad mõõtmed lubatud.

Mäng koosneb kahekümne minuti pikkustest intervallidest, mille vahel on kümne minuti paus. Iga pool on jagatud kahte kümne minuti pikkuseks ajavahemikuks, mille kohustuslik vaheaeg on 2 minutit. Iga meeskonna mängija peab mängu osalema vähemalt kümne minuti jooksul.

instagram viewer

Kui teil pall korvi mängu meeskond on laetud kahte aspekti kui pall on visatud vabaviskejoonelt - üks punkt.

Mängureeglid ei erine oluliselt korvpallis aktsepteeritud täiskasvanute reeglitest.palli kahe käega jätkata juhtimise pärast palli on edasi lükatud ühe või kahe käega( double tribling) Ära löö palli rusikaga või jalaga, pistmist palli üle kahe sammu, võtke jalg põrandale pöördeid, kaasa. Te ei saa kolme sekundi tsoonis jääda rohkem kui 3 sekundiks, kui meeskond omab palli. Palli valduses olev meeskond on kohustatud 30 sekundi jooksul ostukorvi veerema. Pall tuleb kasutusele mängu 15 s, kui läinud kaugemale piiril või pärast isiku sisenemist ring( aeg arvestatakse pärast palli Kohtunik).

Meeskond kaotab palli ülaltoodud rikkumiste eest. Ta visatakse väljapoole kohtuniku poolt määratud koha tõttu.

Isiklik viga peetakse rikkumise korral, mille on toime pannud mängija, kes puutub kokku vaenlasega. Mängija, kes on toime pannud viis isiklikku viga, jäetakse mängu lõpuni välja.

Lihtsa( tahtmatu) isikliku vea tõttu visatakse pall tagaküljele rikkumise koha lähedal. Kui rikkumine on tahtlik, annab kohtunik ohvrile õiguse teha kaks vabavisket. Karistused pole määratud, kui rikkumise ajal ründab mängija korvi ja viskab palli( loetakse isiklikku viga).Ilmselgelt ähmasuse korral saab mängijat välja eemaldada värava lõpuni mängu õige asendusega.

oluline jälgida tingimuste täitmist vabavise mängija peab tegema 5 sekundi jooksul pärast palli kohtunik. Viskajal ei ole õigust minna edasi, kuni pall puudutab kaitset või rõngast. Mängijad, paikneb piki trapets vabaviset( kõrval pardal istme mõlemal pool hõivata kaitsev mängija) ei ole abikõlblikud siseneda valdkonnas vabavise, kuni pall puudutab ring või lauale.

vilistatakse mini-korvpall on reeglina kohtuniku põllul kohtunik-sekretär( juhtiv läbi mängu, registreerides mängijad on visatud pallid ja asendamine mängija) ja ajamõõtja, mis kontrollib mängu ja teavitab Kohtunik umbes samal ajal iga perioodi lõpus.

korraldada mini-korvpall koolis, saate mitte ainult vähendada üldtunnustatud koha suurus, vaid ka suuruse ja plaatide kõrgus korvid põrandale, mis aitab lastel vaevata omandada õigus tehnilisi oskusi. Kuna mini-korvpall ei nõua ühe võistkonna võitu, võib mäng lõpuni joonistada.

kohtunik võib olla leebed rikkumise, mis ei mõjuta edasist kulgu mängu ja pane kurjategija eelisolukorda. Reegel 3, näiteks võib lubada ainult juhul, kui mängija on väga kõrge ja tahtlik järeldust kolme teise tsooni ootuses palli. See kehtib ka reegli 30 c kohta.