• Игра за ученике Ручна лопта

click fraud protection

Игра се игра у сали и на отвореним површинама.Прихваћене димензије поља су 20Кс40 м, али у условима школе може се смањити, задржавајући конвенционалну ознаку( Сл.).

капија сала( 2Кс3 ​​м) може бити замењен са специјално направљен штит уписане са обојеним квадратима указују најугроженијим местима.

Игра укључује две екипе, које се састоје од шест теренских играча( бранитеља и нападача) и једног голмана.Лопта је мање одбојка и има тежину од 350-400 г. За почетнике можете користити лакшу гумену лопту.Да би учествовали на такмичењима, тимови морају имати другачију боју са грбом и бројевима на мајицама и кратицама.

У процесу двосмерне игре сваки тим покушава да баци лопту у противнички гол.Техника напада састоји се од хватања и преноса лопте и бацања на гол, без уласка у полукружну линију од шест метара.Заштитна опрема је способност да пресретне лопту, без разбијање правила за блокирање нападач куцам лопту.Голман може држати лопту рукама и ногама, баци лопту у игру.

Све акције са лоптом дозвољене су само рукама.Трајање игре за одрасле је 60 минута( мушкарци) и 40 минута( жене) са паузом између половина од 10 минута.На дечијим такмичењима играју три половине: девојчице 10 + 110 + 15 мин, дечаци 15 + 15 + 20 мин.Након првог полувремена, даје се минута минута, након што се други тим одмори 10 минута.Замена прва и друга половине нису дозвољени( у званичним такмичењима ученика), осим у случајевима када се неко од повређених играча.За грубост, играч се може уклонити са терена.

instagram viewer

У току игре за кршење правила лопте( који ради са лоптом у рукама), погрешном браву, губитак лопта, ван граница, лопта се даје противничког тима за убацивање у линији.

У свакој половини наставник( тренер) може да одузме минуту.Ако се у том времену неко од играча који служе за две или пет минута казну, награђен је за намерне грубости, а затим тимеоут у време када је казна се не огледа.

Током такмичења између одељења или школа( "брз са лоптом") за победнички тим добија два поена за -он тачку извлачење, за пораз - нула бодова.