womensecr.com
  • Gra dla uczniaków Piłka ręczna

click fraud protection

Gra rozgrywana jest zarówno w hali, jak i na otwartych przestrzeniach. Dopuszczalne wymiary pola wynoszą 20X40 m, ale w warunkach szkoły można go zmniejszyć, zachowując konwencjonalne oznakowanie( ryc.).

Bramę w hali( 2X3 m) można zastąpić specjalnie wykonaną tarczą, która ma kolorowe kwadraty wskazujące najbardziej wrażliwe miejsca.

Gra składa się z dwóch drużyn, składających się z sześciu graczy terenowych( obrońców i napastników) i jednego bramkarza. Piłka ma mniejszą siatkówkę i waży 350-400 g. Dla początkujących można użyć łatwiejszej, gumowej piłki. Aby wziąć udział w konkursach, drużyny muszą mieć inny kolor z godłem i numerami na koszulkach i szortach.

W procesie dwukierunkowej gry każda drużyna stara się rzucić piłkę w bramkę przeciwnika. Technika ataku polega na łapaniu i przekazywaniu piłki oraz rzucaniu na bramkę, bez przechodzenia przez półkolistą linię o długości sześciu metrów. Technika obrony polega na umiejętności przechwytywania piłki, bez naruszania zasad, blokowania napastnika, wyrzucania piłki z niego. Bramkarz może trzymać piłkę dłońmi i stopami, wrzucić piłkę do gry.

instagram viewer

Wszystkie akcje z piłką są dozwolone tylko rękami. Czas trwania gry dla dorosłych wynosi 60 minut( mężczyźni) i 40 minut( kobiety) z przerwą między połowami 10 minut. W zawodach dla dzieci zagraj w trzy połówki: dziewczyny 10 + 110 + 15 min, chłopcy 15 + 15 + 20 min. Po pierwszej połowie daje się minutę przerwy, po tym, jak drugi zespół odpoczywa przez 10 minut. Zmiany w pierwszej i drugiej połowie nie są dozwolone( w oficjalnych zawodach uczniów), z wyjątkiem przypadków, gdy jeden z zawodników zostanie ranny. Za niegrzeczność gracz może zostać usunięty z pola.

W trakcie gry za naruszenie zasad piłki( z piłką w dłoniach), niewłaściwej śluzy, utrata piłka poza boiskiem, piłka zostanie podana do drużyny przeciwnej na rzut do linii bocznej.

W każdej połowie nauczyciel( trener) może zrobić sobie chwilę przerwy. Jeśli w tym momencie jeden z graczy wykonał karę dwu- lub pięciominutową, przeznaczoną na celowe nieuprzejmość, wówczas czas na ukaranie nie zostanie odzwierciedlony.

podczas zawodów pomiędzy klas lub szkół( „szybki kulkowych”) dla zwycięskiego zespołu wystąpią dwa punkty za remis punktu -on za porażkę - zero punktów.