womensecr.com
  • Igra za učenike Rukometna lopta

click fraud protection

Igra se igra u dvorani i na otvorenim prostorima. Prihvaćene dimenzije polja su 20x40 m, ali u uvjetima škole može se smanjiti, čuvajući konvencionalnu oznaku( sl.).

Vrata u dvorani( 2X3 m) mogu se zamijeniti specijalno izrađenim štitom koji ima obojene kvadrate koji označavaju najranjivije mjesto.

Igra uključuje dvije momčadi, koje se sastoje od šest igrača na terenu( branitelji i napadači) i jednog vratara. Lopta je manja od odbojke i ima težinu od 350-400 g. Za početnike možete koristiti lakšu gumenu kuglu. Za sudjelovanje na natjecanjima, timovi moraju imati različitu boju s amblemom i brojevima na majicama i kratkim hlačama.

U procesu dvosmjerne reprezentacije svaki tim pokušava baciti loptu u protivnički gol. Tehnika napada sastoji se od hvatanja i prenošenja lopte i bacanja na cilj bez ulaska u polukružnu liniju od šest metara. Tehnika obrane sastoji se u sposobnosti presretanja lopte, bez kršenja pravila, blokiranja napadača, izbacivanja lopte od njega. Vratar može držati loptu rukama i nogama, baciti loptu u igru.

instagram viewer

Sve akcije s loptom dopuštene su samo rukama. Trajanje igre za odrasle je 60 minuta( muškarci) i 40 minuta( žene) s prekidom između polovice od 10 minuta. U dječjim natjecanjima igraju se tri polovice: djevojke 10 + 110 + 15 min, dječaci 15 + 15 + 20 min. Nakon prve polovice, dobiva se minutu pauze, nakon što se druga momčad odmori 10 minuta. Izmjene u prvom i drugom poluvremenu nisu dopuštene( na službenim natjecanjima školske dobi), osim u slučajevima kada će jedan od igrača biti ozlijeđen. Za grubost, igrač može biti uklonjen s polja.

Tijekom igre za kršenje pravila kugle( trčanje sa loptom u rukama), pogrešno blokiranje, gubitak lopte koja je izašla izvan terena, lopta se daje protivničkoj momčadi zbog bacanja zbog bočnog ruba.

U svakoj polovici učitelj( trener) može uzeti minutu stanku. Ako je u ovom trenutku jedan od igrača služio kaznu od dvije ili pet minuta, imenovanoj za namjernu neozbiljnost, onda se ne odražava vrijeme za vrijeme kazne.

U natjecanjima između klase ili škole( "Swift Ball") za osvajanje tima dobivaju se dvije poene, za jedan bod, za poraz - nula bodova.